Hamas: Filistin'in tanınması topraklarımız üzerindeki hakkımızı tesis yolunda önemli bir adım Hamas: Filistin'in tanınması topraklarımız üzerindeki hakkımızı tesis yolunda önemli bir adım

Hıdır Adnan, idari tutukluluğa tepki amacıyla 2012 yılında 66 gün, 2015'te 52 gün, 2018'de 59 gün ve 2021'de 25 gün açlık grevinde bulunmuştu. Adnan, açlık grevine 5 Şubat'ta başlamıştı. Adnan'ın açlık grevi bugün itibari ile son buldu. Şehit düşen Adnan'dan geride bir vasiyet bıraktı.

Hıdır Adnan'ın vasiyeti

"Ruh şehadete yaklaştığı için vasiyetimizi yazmaya hakkımız var.
Bismillahirrahmanirahim
"İman edenlere korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir." "Allah, müminler aleyhine kafirlere hiçbir yol vermez." "Müminlere yardım etmek bizim hakkımızdır."
Hürriyet için açlık grevine girmeme imkan veren âlemlerin Rabbi Allah'a hamd olsun, sayısız nimetleri için Allah'a hamd olsun, yaratılışın efendisi, hakkın sevgilisi, efendimiz Muhammed'e salât ve selâm olsun. Allah'ın salat ve selamı onun ve ailesinin üzerine olsun.
Bu sözlerimi, yağım eridiğinde, etim eridiğinde, kemiklerim çürüdüğünde ve sevgili, otantik Filistin Ramla'sındaki hapishanemden gücüm zayıfladığında size gönderiyorum. Bu, aileme, çocuklarıma vasiyetimdir. , kocam ve halkım.
Karım, sana ve çocuklarıma, Allah'tan korkmayı, O'nun sağlam ipine sarılmayı, lütfundan esirgemeyi, her zaman doğruyu söylemeyi, sıla-i rahim yapmayı, namaz kılmayı, sadaka vermeyi emrediyorum. Sadaka, Allah'ın mukaddeslerini ve hakkını korumak için bizim durumumuzda, paramızda, hareketimizde, meskenimizde ve Filistin'deki en iyi evlerin şehitlerin, tutsakların, yaralıların ve salihlerin evleri olduğunu bilmek. .
Amcalara, halalara, akrabalara, komşulara ve üzerimizde hakkı olan herkese tavsiye ederim, üzerimde kimseye maddi ve manevi bir hak bırakmamanızı tavsiye ederim, çünkü sevginiz O'nun rahmetine en çok muhtaçtır. şahadetim, işgalcinin bedenimi parçalamasına ve beni babamın yanına hapsetmesine izin verme ve buradaki mezarıma, zavallı Abdullah Khadir Adnan'a, dualarınızı onun için, onun anne babasına ve Müslümanlara rahmetle yazın ve onu basitleştirin. Allah'tan mağfiret, rahmet, sıhhat ve kabrin genişliğini dile, kabirlerimizi cennet bahçelerinden bir bahçe kılsın, ateş çukurları değil, bütün amellerimizi Allah için kabul etsin. Onun onurlu yüzü.
Ümmü Abdurrahman ve çocukları Maali, Bisan, Abdurrahman, Muhammed, Ali, Hamza, Meryem, Ömer ve Zeyneb Beni affet, kardeşlerim Ebu Adnan, Ebu Anas ve Ümmü Nur ve tüm amcalar, teyzeler ve akrabalar, arkadaşlar Ben bu dünya hayatından ayrılırken yanınızdaki herhangi bir kusur ve komşu için, ancak emin olun ki, sizden Allah'ın izniyle, tek görevim uzaklaşmadım.
Ey babacan halkımız, size bu emri selam ve sevgi ile gönderiyor, O'nun rahmetine, O'nun rahmetine, zaferine ve kudretine güveniyorum ve kudret daha yakındır.
Efendilerimize, şehit ailelerine ve tutsaklara, onlara ve tüm hür ve devrimcilere selamlarımı sunuyorum.
Sevgili kocanız Ümmü Abdurrahman, sevgi dolu babanız çocuklarım, sevgi dolu kardeşiniz kardeşlerim, sevgi dolu oğlunuz halkımız.
Allah'tan beni şerefli yüzü önünde sadık bir şehit olarak kabul etmesini niyaz ederim.
Aşkınız Khader Adnan - Ramla Hastanesi"