Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, Gallant, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını başlattığı günden bu yana Hamas'ın kayıplarına ilişkin İsrail Meclisinde (Knesset) konuştu.

Kassam Tugayları mensuplarının yaklaşık yüzde 60'ının öldürülerek veya yaralanarak etkisiz hale getirildiğini savunan Gallant, ordunun, hareketin askeri kanadını oluşturan 24 taburunun pek çoğunun dağıtıldığını ileri sürdü.

Netanyahu: "Başkan kim olursa olsun İsrail ABD'nin en güçlü müttefikidir" Netanyahu: "Başkan kim olursa olsun İsrail ABD'nin en güçlü müttefikidir"

Gallant, "İsrail ordusunun şu ana kadar 14 binden fazla teröristin ortadan kaldırılmasına ve Hamas'ın askeri yapısının çökmesine yol açan eylemleri, aslında söylediklerimin kanıtıdır." ifadesini kullandı.

Habere göre, Gallant'ın Gazze'ye saldırıların devamı için "uluslararası meşruiyetin" önemli bir şart olduğunu da vurguladığı bildirildi.

İsrail ordusu, Gazze'de 7 Ekim'den bu yana hedef gözetmeksizin çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 38 bin 243 Filistinliyi öldürdü, 88 bin 33 kişiyi yaraladı.

Gazze'yi harabeye çeviren İsrail ordusu, 9 ayı aşkın süren saldırılarında sık sık hastaneleri, okulları, yerinden edilmişlerin sığındığı kampları vurdu.

Sivilleri hedef alan bu saldırıların ardından İsrail ordusu, her katliamın ardından "Hamas üyelerini hedef aldık, Hamas üyeleri burayı merkez olarak kullanıyor." iddiasının arkasına saklanıyor.

Editör: Seyda Kocaöz