İsrail'in Kanal 12 televizyonunda yer alan habere göre bir grup İsrailli kadın, Ayalon'daki ana yolda eylem düzenledi. Kadın göstericiler, Gazze'deki İsraillilerin fotoğraflarını taşıyarak, "Hemen anlaşın" sloganları attı.

Göstericiler, İsrailli kadınlara "İsrailli esirlerden daha önemli ve acil hiçbir şeyin olmadığını hatırlatmaları" çağrısında bulundu.

Gazze'de esir tutulan İsraillilerin yakınlarının da katıldığı gösteride kadınlar, anlaşmaya varılamamasından hükümeti sorumlu tuttu.

İsrail Başbakanı Netanyahu, İngiltere ve Almanya dışişleri bakanlarıyla görüştü İsrail Başbakanı Netanyahu, İngiltere ve Almanya dışişleri bakanlarıyla görüştü

Trafiğin akışına engel olmaya çalışan kadın göstericileri dağıtmak için olay yerine polis ekipleri geldi. İsrail polisinin müdahale ettiği göstericiler, "Kaçırılanların ailelerinin tutuklanması ayıptır" sloganı attı.

İsrailliler, son haftalarda Gazze'deki esirlerin geri getirilmesi, Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin istifası ve erken genel seçim talebiyle gösteriler düzenliyor.