İsrail’in varolma hakkına sahip çıkan Siyonist bir ailede büyüdüğünü ifade eden Yahudi kadın, Gazze'de 20 gündür aralıksız devam eden soykırım saldırıları ile ilgili objektif değerlendirmede bulundu.

"Devletin zalimliğini görebiliyorum"

Aile öğretilerinden kaynaklı sebelerden dolayı "İsrail'in iyiliğini düşünmek benim kanımda var." diyen Yahudi kadın, "Ancak ben yine de siyonist devletin zalim, şiddetli ve kötü olduğunu görebiliyorum. Eğer İsrail'in varolma hakkına inanan ve onun kurtuluşları olduğuna inanan Siyonist bir aile tarafından yetiştirilen biri olarak ben bile İsrail yanlısı ön yargıları aşabiliyor ve bu çatışma hakkındaki gerçekleri öğrenebiliyorsam, siz de yapabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

"İliklerime kadar hissediyorum ki bu bir soykırım!"

İsrail- Gazze arasında yaşananları çatışma olarak ifade etmek istemeyen Yahudi kadın, "İliklerime kadar hissediyorum ki İsrail'in şu an yaptığı soykırımdır. Bu canavarlık. Son 75 yıldır yaptıkları da bir soykırım. Yavaş yavaş gerçekleşen bir zulüm, uzun süreli bir acı. Bu, Filistinli sivil halkı tüketmeyi amaçlayan bir şey. Direnmekten vazgeçen Filistinlilerin topraklarından elde edilen zenginlik menfaat sahiplerine gider." dedi.

Mahmud Abbas: ABD'nin, "acil ateşkes" tasarısını veto etmesi ahlak dışı Mahmud Abbas: ABD'nin, "acil ateşkes" tasarısını veto etmesi ahlak dışı

Daily Ummah