Eski İsrailli asker Gvaryahu, CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, İsrail hükümetinin 7 Ekim 2023'ten bu yana "bilinçsiz" ve "intikam sarhoşu" olduğunu belirtti.

Gvaryahu, "Gazze'de yaptıklarımız bize güvenlik getirmeyecek. Netanyahu hükümeti intikam sarhoşluğu içinde ve Gazze Şeridi'ndeki rehinelerimizi geri getiremiyor." ifadelerini kullandı.

Ateşkes ve esir değişimi anlaşmasının yapılmasını istediğini söyleyen Gvaryahu, İsrail hükümetinin görüşünün aksine bu ikisinin birbiriyle çelişmediğini ifade etti.

"Sessizliği Bozmak", işgal altında bulunan Filistin topraklarındaki ordu ihlalleriyle ilgili eski İsrailli askerlerin ifadelerini yayımlayan sivil toplum kuruluşu olarak biliniyor.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 239'u çocuk, 10 bin 93'ü kadın olmak üzere 35 bin 903 Filistinli öldürüldü, 80 bin 420 kişi yaralandı.

Gazze'de UNICEF araçlarına ateş açıldı Gazze'de UNICEF araçlarına ateş açıldı

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Editör: Mücahit Talha Altın