İsrail devlet televizyonunun haberinde, adı açıklanmayan bakanların, Ben-Gvir'in misillemeyi yetersiz bulduğuna ilişkin imalarını eleştirerek, “Bu tür açıklamalar devletin güvenliğini tehlikeye atabilir.” dedikleri aktarıldı.

Öte yandan ana muhalefet lideri Yair Lapid ise, X sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, “Daha önce hiçbir zaman hükümette yer alan bir bakan ülkenin güvenliğine, imajına ve uluslararası duruşuna bu kadar büyük zarar vermemişti.” ifadelerini kullandı.

Lapid, “Ben-Gvir, Tahran'dan Washington'a kadar İsrail'le alay edilmesini ve İsrail'i ifşa etmeyi başardı.” dedi.

BM yetkilisi, İsrail saldırısı sonrası Gazze'deki Nasır Hastanesi'nin "kan kokusuyla dolduğunu" söyledi BM yetkilisi, İsrail saldırısı sonrası Gazze'deki Nasır Hastanesi'nin "kan kokusuyla dolduğunu" söyledi

Ben-Gvir’in hükümetten atılması gerektiğine dikkati çeken Lapid, “Başka bir başbakan olsaydı, onu (Ben-Gvir) bu sabah hükümetten atardı. Yanında oturup sessiz kalan bakanlar bile sorumluluktan muaf değil. Onlar da güvenlik ve değer açısından affedilemez bir başarısızlığın parçasıdırlar.” ifadelerini kullandı.

Bakan Ben-Gvir, ülkesinin İran'a düzenlediği iddia edilen saldırıyı “yetersiz bulduğu” için rahatsızlığını ifade eden bir açıklamada bulunmuştu.

Aşırı sağcı Bakan Ben-Gvir, X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İsrail'in düzenlediği öne sürülen saldırının yetersizliğine işaret ederek, bunu "zayıf" şeklinde nitelendirmişti.

İsrail'de yayın yapan Kanal 12'nin haberinde, Dışişleri Bakanlığının, büyükelçiliklerden İsrail'in İran'a saldırı düzenlediği yönündeki iddialar hakkında açıklama yapılmamasını talep ettiği belirtildi.

Öte yandan, İsrail makamlarından söz konusu saldırıya ilişkin açıklama yapılmadı.

İran basını, İran Hava Kuvvetleri Üssü'ne ev sahipliği yapan İsfahan eyaletinin kuzeydoğusunda patlama seslerinin geldiğini duyurmuştu.

İsfahan eyaletindeki patlama seslerinin ardından Tahran, İsfahan ve Şiraz ile İran'ın bazı bölgelerindeki uçuşların askıya alındığı bildirilmişti.

Amerikan medyası, ABD'li yetkililere dayandırarak geçtiği haberlerde, İsrail'in İran topraklarına yönelik bir saldırı düzenlediğini yazmıştı.

Editör: Daily Ummah