Fauda: Explosive Lab isimli oyun, tartışmalı İsrail Netflix dizisi Fauda'dan ilham alan bir kaçış odası oyunu olarak İsraillilerin hayatına girdi. Oyuncuların, Gazze'deki Şifa Hastanesi'nde savaşan İsrailli ajanlar rolünü oynamasına olanak tanıyan canlı aksiyon simülasyon oyunu, internette yoğun tepkiye yol açtı.

Oyuna katılanlar, Gazze'ye gönderilen İsrailli ajanlar gibi davranmak için para ödüyor. Oyun, oyuncuların Filistinli kılığına girmelerini ve Gazze'deki Şifa Hastanesi'ni andıran bir sete gitmelerini öngörüyor. Hastanenin acil servisinin kurgusal bir versiyonunda, oyuncular pencerelerden kendilerine saldıran sahte Filistinli savaşçılara ateş etmek için sahte silahlar kullanıyor. Oyuncular, Tel Aviv'e giden bir kimyasal bombayı etkisiz hale getirmek için sahte hastanenin altındaki bir tünele girerek bombayı etkisiz hale getirmeye çalışıyor. 

İsrail ordusunun Gazze çevresindeki askeri hareketliliği devam ediyor İsrail ordusunun Gazze çevresindeki askeri hareketliliği devam ediyor

Bugün ise birçok trajediye ve katliama tanıklık eden hastanenin İsrail için eğlence kaynağı haline gelmesi, sosyal medyada eleştirilerin odağı oluyor.