İstanbul'un Pendik ilçesinde hafızlık eğitimini tamamlayan 110 erkek öğrenciye icazet belgeleri verildi.

Pendik Müftülüğünün organize ettiği kursu tamamlayan 110 hafız için Pendik Çarşı Camisinde icazet merasimi düzenlendi.

Hafız öğrenciler, programda Kur'an-ı Kerim'den sureler okudu.

Fransa da “İlham Veren Kadınlar” Projesi’nde Sokağa Hz. Hatice’nin İsmi Verildi Fransa da “İlham Veren Kadınlar” Projesi’nde Sokağa Hz. Hatice’nin İsmi Verildi

Pendik Müftüsü Musa Bilgiç, törende yaptığı konuşmada, ilçede farklı kurumlarda hafızlık eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için icazet merasimi düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Pendik'te Kur'an kursları ve İmam Hatip proje okullarında bu yıl 110 erkek hafız ile 80 kız hafızın yetiştiğini aktaran Bilgiç, "Kızlarımızın merasimini daha önce yaptık. Bugün de erkek çocuklarımızın merasimlerini yapıyoruz. İyi İslam alimleri yetiştirmek istiyoruz. Bunun için Allah’ın kelamı olan Kur’an-ı Kerim’i ezbere bilmesi ve onu en iyi şekilde öğrenmesi en önde gelen vazifedir. İlçemizdeki hayırseverlerin desteğiyle çocuklarını bize emanet eden velilerimiz ve başarılı hocalarımızla birlikte güzel bir iş çıkarmış olduk." dedi.

Konuşmaların ardından dualar edildi ve hafızlara icazet belgeleriyle çeşitli hediyeler verildi. Pendik Belediyesi, icazet merasimine katılanlara pilav ve aşure ikram etti.

İcazet merasimine AK Parti İstanbul Milletvekilleri Fatih Süleyman Denizolgun, Erol Kaya ve Hasan Turan ile Pendik Kaymakamı Hülya Kaya, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Diyanet Akademisi Başkanı Enver Osman Kaan, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İhsan Erkul, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ile icazet alan talebelerin aileleri ile vatandaşlar katıldı.

AA-20221030-29302419-29302412-ISTANBULDA_HAFIZLIK_EGITIMINI_TAMAMLAYAN_110_OGRENCI_ICAZETLERINI_ALDI