Salwan Momika, başkent Stockholm'de Kurban Bayramı'nın birinci gününe denk gelen 28 Haziran'da, Stockholm Camisi önünde polis koruması altında Kur'an-ı Kerim'i ateşe vermişti.

Momika, 20 Temmuz'da da Irak'ın Stockholm Büyükelçiliği önünde, 31 ve 14 Temmuz'da İsveç Parlamentosu önünde polis koruması altında Kur'an-ı Kerim'i ve Irak bayrağını ayaklar altına almıştı. Momika, 24 Ağustos'ta da Stockholm Camisi önünde tekrar Kur'an-ı Kerim yakmıştı.

Momika'nın 3 Eylül'de Malmö kentinde, polis korumasında Kur'an-ı Kerim yakması ve onu engellemeye çalışan 15 kişinin gözaltına alınması nedeniyle protestolar düzenlenmişti.

Momika son olarak 21 Ekim'de Stockholm'ün merkezinde İsrail'e destek mitingi yaparak Kur'an-ı Kerim ve Filistin bayrağı yakmıştı.

Danimarka Parlamentosu 7 Aralık 2023'te kutsal kitapların yakılmasını ve bu kitaplara saldırıları yasa dışı kılan yasa tasarısını kabul etmişti.

İsveç Göç Temyiz Mahkemesi tarafından sınır dışı edilme kararı onanan Kur'an-ı Kerim yakma provokatörü Salwan Momika, iltica etmek için Norveç'e gitti.

İzmirli nine laik atak geçirdi: "Kapalıların öcü gibi dolaşmasını istemiyoruz!" İzmirli nine laik atak geçirdi: "Kapalıların öcü gibi dolaşmasını istemiyoruz!"

Momika öldü mü?

Irak asıllı İslam düşmanı, İsveç’de defalarca Kur’an-ı Kerim yakan Salwan Momika’nın evinde ölü bulunduğu bildirildi. Momika’nın yüksek dozda uyuşturucu nedeniyle yaşamını yitirdiği öne sürüldü.

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Daily Ummah