İslam Toplumu Milli Görüş Como Camii Açık Camii Günü düzenledi. Açık Cami Gününe çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan cami, organizeyi diğer kardeş kuruluşlarla birlikte gerçekleştirdi.

FAI (İtalya Çevre Fonu) işbirliği ile gerçekleştirilen Açık Cami Günü programına FAI yetkililerinin yanı sıra Como sakinlerinden ve aralarında çeşitli kurumlardan yetkililerin de bulunduğu ziyaretçi katıldı.

Como camiinde ağırlanan ziyaretçilere camiler ve camilerin Müslümanların sosyal yaşamlarındaki yeri konusunda bilgi verildi.

İspanya, Belçika, İrlanda ve Malta, AB'den Gazze'deki duruma ilişkin net tavır almasını istedi İspanya, Belçika, İrlanda ve Malta, AB'den Gazze'deki duruma ilişkin net tavır almasını istedi

İtalya’da ilk Milli Görüş Camii

Bu arada, Como Camiinin İslam Toplumu Milli Görüş İtalya Bölgesi’nin (CISMG) ilk şubesi olması sebebiyle teşkilatın tarihçesi ve hizmetleri hakkında da bilgilendirmede bulunuldu. Como Camiinin bu yüzden Camiinin İslam Toplumu Milli Görüş İtalya Bölgesi için de ayrı bir önemi bulunuyor.

Açık Cami Günü dolayısıyla camiye gelen misafirler, Como Gençlik ve Kadınlar Gençlik Teşkilatı gençlerinin rehberliğinde mescid ile birlikte eğitim sınıfları ve cemaatin namaz sonrasında buluştuğu lokali gezdi. Bu esnada misafirler cami, cami dizayn ve mimarisi, namaz, cemaatle namaz ve vaazlar konusunda sorular sordu. Gençler, misafirlerin sorularına cevaplar verdi.

Ziyaretçilere ebru hediye edildi

Misafirlerin ağırlandığı lokalde camide yaz aylarında eğitim gören yaz kursu talebelerinin ebru ve hat çalışmaları sergilendi. Misafirler hat ve ebru sanatı hakkında sorular sordu. Rehberler de bu iki sanat hakkında bilgilendirmede bulundu. Ziyaretçilere talebelerin ebru çalışmalarından hediyeler de takdim edildi.

Misafirlerin ağırlanmasında Como Gençlik ve Kadınlar Gençlik Teşkilatından Fikret Karakülah, Berra Tokgöz ve Amine Meryem Genç görev aldı.

Ziyaret programı Şube Kadınlar Teşkilatının ikramları ile sona erdi.

Camia