2022 FIFA Dünya Kupası'na bu yıl ev sahipliği yapan Katar'ın uyulmasını istediği kurallardan biri de LGBT sembollerinin ülkede kullanılmaması.

LGBT sapkınlığının her türlü ayağının yasak olduğu Müslüman coğrafya Katar, Dünya Kupası için gelen taraftarlara bir dizi kural koymuştu. Alkol yasağı, kılık kıyafet düzenlemesi, yüksek sesle müzik dinlenilmemesi gibi kuralları içeren listede LGBT ile ilgili de bir madde bulunuyor. Buna göre Katar LGBT propagandasına izin vermeyecek.

Dün akşam oynanan ABD-Wales maçından önce bir gazeteci ve taraftar üstünde gökkuşağı renkleri bulunan bir tişört giydiği için stadyuma alınmadı. Gazeteci Grant Wahl yaşanan olayı tweet atarak paylaştı.Atılan tweet kısa sürede tepki topladı. Katarlı bir akademisyen, Wahl'a cevap verdi:

"Bir Katarlı olarak olanlardan gurur duyuyorum. Batılılar değerlerinin evrensel olmadığını ne zaman anlayacaklar bilmiyorum. Farklı değerlere sahip farklı kültürlerde vardır ve bunlara eşit saygı gösterilmelidir. Unutmayalım ki Batı insanlığın sözcüsü değildir" şeklindeki tweet kısa sürede yüzlerce beğeni aldı.Ukrayna Sınırında Sivillerden Oluşan Silahlı Birlikler Kuruldu Ukrayna Sınırında Sivillerden Oluşan Silahlı Birlikler Kuruldu

Kaynak: Daily Ummah