'Jahrein' olarak bilinen Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç'un da bulunduğu Twitter sohbet odasında, 'Osman' isimli bir kişinin ailesi ve küçük bebeğiyle ilgili İslam düşmanlığı içeren skandal konuşmalar yapıldı. Bu konuşmalar vatandaşlar tarafından tepki topladı.

'Osman' isimli kullancının çocuğunun ağladığını duyan İslam düşmanları, "Eşin ağlıyor Osman.", "Arkada kız çocuğu gömüyorlar galiba." gibi çirkin ifadelerde bulundu.

Sosyal medyada hızla paylaşılan skandal sonrası Müslümanlar duruma tepki gösterdi.

CHP'li kadın ezan sesinden rahatsız oldu CHP'li kadın ezan sesinden rahatsız oldu

Kurulan sohbet odasında, 'Nazlıcan' kullanıcı isimli kişinin konuşmasının ardından, Jahrein, Osman'ı hedef alarak "Nazlıcan susar mısın, adam sertleşti şuan." yanıtını verdi. Osman, Jahrein'in ahlaksız yanıtına cevap olarak "Sizin seviyeniz bu kadar işte. Böylesiniz siz." diyerek sakinliğini korudu.

Yapılan hakaretler kahkahalar eşliğinde devam ederken Osman'ın mikrofonundan gelen bebeğinin sesine, Nazlıcan, "Arkada kız çocuğu gömüyolar galiba." yorumunu yaptı. Osman'ın yapılan ahlaksızlıklara sessiz kalmasına karşılık, Lia isimli kullanıcı "Konuşmak istiyorsan kadınlar çıksın." ifadesini kullandı.

Osman isimli kullanıcı sessizliğini korurken, Jahrein, "Osman Bey ses verin, Müslüman mısınız siz?" şeklinde sorular sordu.

İslam'ı kötülemek için yapılan zorbalıkların ardı arkası kesilmezken, Jahrein, 'Jemal' isimli kullanıcıya yaşını sordu ve "14 yaşındayım." cevabı almasına karşılık Teoman isimli kullanıcı "Tam evlenilecek yaş." diyerek, algı yaratmaya devam etti.

14 Mayıs seçimeri sonrasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Jahrein mahlaslı Ahmet Sonuç'u arayarak "Eleştirilerinizi dikkate alıyoruz ve yazdıklarınızı okuyoruz." dediğini aktarmıştı. 

Yayınlanan skandal sohbet odası görüntülerinin ardından Jahrein, CHP seçmeni tarafından da büyük tepki aldı.


Daily Ummah