Genç seçmen kadrosu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim propagandası haline dönüştü.

Seçim kampanyalarının başlamasından itibaren, başta Kılıçdaroğlu olmak üzere, Millet İttifakı bileşenlerinin en çok kullandığı kelimlerin başında "umutsuzluk" yer alıyor.

14 Mayıs seçimlerinden önce Kılıçdaroğlu kendisini "Demokrat amca" güzellemesiyle gençlere tanıttı. Mitinglerde yapılan kalp işareti ve kullandığı "sözde" sevgi dili, aslında tuzağın bir parçasıydı.

Saadet Partisi öldü: Seçime CHP listesinden giren Saadet Partililer mazbatalarını aldı Saadet Partisi öldü: Seçime CHP listesinden giren Saadet Partililer mazbatalarını aldı

Kılıçdaroğlu'nun ilk defa oy kullanacak gençlere; “Kemal Kılıçdaroğlu (Demokrat Amcan)” imzasıyla gönderdiği mektupta yer alan "Sen de biliyorsun ki geçmiş kuşaklardan çok daha zor koşullarda mücadele ediyorsun, biliyorum." ifadeleri, yaşadığı çağı henüz yeni keşfetmiş gençleri karamsarlığa sürükler nitelikteydi.

Seçim süreci boyunca resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan mesajlar da bu karamsarlığı bir kez daha gözler önüne serdi.

FwPqmYPXgAALx7n

Kılıçdaroğlu, önce büyük bir umutsuzluk aşılıyor, daha sonra kendisini umut kaynağı olarak pazarlamaya çalışıyor. Ancak gerçekleştirilen bu umutsuzluk propagandaları gençlerin ruhsal bunalıma girmesine sebep oluyor.

Millet İttifakı ve bileşenlerinin yaptığı bu hukuksuz çağrılar ve oluşturduğu umutsuz genç seçmen kadrosu, sadece seçim sürecinde değil hayatı boyunca ruhunu kaplayan karamsarlık sebebiyle "umutsuz toplumların" habercisi haline geliyor.

Adsız tasarım (15)

Daily Ummah