Terör örgütü PKK'nın uzantısı olan PYD'nin elebaşı Salih Müslim'in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama çok konuşuldu. İkinci tur seçimlerinin fırsat olduğunu söyleyen Müslim, "Eğer gerçekten bunu sandıkta yenebilirsek, ne orada sürüklenen insanları görürüz ne de bu yakmaları görürüz. Bütün bunların intikamını bir kişiden almış oluruz." ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında, terör örgütü PYD'nin sözde eş başkanı Salih Müslim'le ilgili söyledikleri ile ilgili Milli İstihbarat Teşkilatı'nı hedef gösterdi.

Milli Görüş lideri "yeniden" mecliste Milli Görüş lideri "yeniden" mecliste

 Kılıçdaroğlu, Suriye’de ve Irak’ta terör örgütüne karşı önemli operasyonlar düzenleyen, birçok teröristi özel operasyonla yakalayan yada etkisiz hale getiren Türkiye Cumhuriyeti’nin en hassas ve önemli kurumu olan Milli İstihbarat Teşkilatı'na çirkin iftiralarda bulundu.

Salih Müslim'i devlette kimin konuşturduğunu bildiğini belirten Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Biz devleti yönetmiyoruz ki! 'Kılıçdaroğlu Kandil'le görüşüyor' diyor. Bunu söyleyen insanı insan olarak kabul etmiyorum. Kardeşim sen devleti yönetiyorsun. MİT var. Ben PKK veya Kandil'le görüşüyorsam sen bunu çıkarırsın, elime kelepçeyi vurur, mahkemeye çıkarırsın. Peki neden iftira atıyorsun?"

PKK'nın siyasi ayağı HDP'nin desteğini alan Kılıçdaroğlu, PKK yöneticilerinin açıklamalarını MİT’in yaptırdığını iddia ederek “devlet çürümüş” ifadelerini kullandı.

Daily Ummah