Hamas'ın, neredeyse bir asırdır pençelerini Filistin topraklarına geçiren İsrail'in uyguladığı zulüm ve işgal politikasına karşı, Filistinli mücahitler canları pahasına, iman dolu yürekleriyle onurlu bir şekilde savaşıyor.

Ailelerini, eşlerini ve evlatlarını, İslam uğruna geride bırakarak Mescid-i Aksa'nın özgürlüğü için savaşan mücahitlerin, aileleri ise gururlu bir şekilde yakınlarına destek oluyor.

İsrail bombardımanında eşi şehit olan Müslüman kadının anlattıkları, korkusuzca savaşan mücahitlerin eşlerinin tevekkül sahibi duruşlarını gözler önüne serdi.

Hamas: İsrail, Gazze'deki esirlerinin hayatlarını umursamıyor Hamas: İsrail, Gazze'deki esirlerinin hayatlarını umursamıyor

"Hepimiz fedayız Allah'a ve Aksa'ya!"

İsrail'in saldırılarında şehit olan Mustafa isimli mücahitin eşinin, "Göz yaşarır, kalp hüzünlenir, ben senin ayrılığınla üzgünüm Ey Mustafa! Allahuteala seni istedi ve aldı.Elhamdülillah! Sorun şu ki; şehadeti ben de istemiştim ama sen beni yendin ve isteğine kavuştun. Allah'ın izniyle O'nun (eşinin) 4 çocuğunu da Allah yolunda cihad için hazırlayacağım. Hepimiz fedayız Allah'a ve Aksa'ya! Bize yazdığına razıyız Ya Rabbi. Kanlarımızı, canlarımızı ve mallarımızı al, ta ki bizden razı oluncaya kadar!" ifadeleri yürekleri dağladı.


Daily Ummah