7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik devam eden İsrail’in saldırılarını protesto eden göstericiler, Filistin bayrakları taşıyarak İsrail aleyhine sloganlar attı.

Göstericilerden AA muhabirine konuşan Mustafa Masrub, "Gazze’deki Filistinlilere İsrail’e karşı verdikleri mücadelede zafer temennisinde" bulundu.

Masrub, "Bu savaş, hepimizin, tüm Müslümanların savaşıdır. Onlar için yapabileceğimiz en basit şey dua etmek ve bu saldırıları protesto etmek." dedi.

Bir diğer eylemci İsa Esasi de İsrail’in işlediği savaş suçlarını kınamak ve Filistin halkını desteklemek için gösteriye katıldığını ifade etti.

Moritanya, Gazze ile dayanışma amacıyla bağımsızlık yıl dönümü kutlamalarını iptal etti Moritanya, Gazze ile dayanışma amacıyla bağımsızlık yıl dönümü kutlamalarını iptal etti

Esasi, “Gazze’deki duruma tahammül edemiyoruz. Barış, barış diyorlar ama 40-50 yıldan fazla süredir barış yok. Topraklarımızı işgalden kurtarmak hakkımız. Gazze’deki ablukanın kaldırılması, saldırıların durdurulması ve Filistin halkına gerekli desteğin verilmesini istiyoruz." diye konuştu.