Menzil tarikatına bağlı Semerkand Vakfı, Beşir Derneği, Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu (GENÇKON) ve Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD), 2023 genel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini duyurdu.

Söz konusu paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"Geçtiğimiz Temmuz ayında ahirete irtihal eden Hâdimü'l Müslimin Şeyh Seyyid Abdulbaki Elhüseyni (kuddise sirruhu) hazretleri ömrünü ilim ve irşad hizmetleriyle geçirmiş, hayatı boyunca haktan yana olmuş, müminlerin birlik-beraberliği için gayret göstermiştir. Özellikle son 20 yılda tüm kritik süreçlerde kararlı bir şekilde ümmetin ve milletin menfaatlerinin yanında durmuştur.

Onun meşrebini sürdüren, onun yolundan gidenler olarak geçmişteki duruşumuzu koruduğumuzu, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakını desteklediğimizi ifade ediyoruz. Seçimlerin ümmetin menfaati doğrultusunda hayırlara vesile olması Allah Teala'dan niyazımızdır."

Van'da gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 15 gün süreyle yasaklandı Van'da gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 15 gün süreyle yasaklandı

Daily Ummah