Altılı masa toplantısının ardından İYİ Parti olağanüstü toplandı. Toplantı için parti binasına gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sloganlarla karşılandı. Toplantı sonrası Akşener partisinin aldığı kararı açıklıyor. 

Akşener açıklama yaptı

Akşener, Genel İdare Kurulu'yla olağanüstü toplantı yaptı. İYİ Parti lideri, açıklama yapıyor. Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Hatay ve Mersin'de Tsunami Uyarısı Hatay ve Mersin'de Tsunami Uyarısı

"İYİ Parti bir kıskaca alınmış, dayatmaya mecbur bırakılmıştır. Buna boyun eğmeyeceğiz. Sağduyusunu azme çevirecek, kişisel ikbal hesapları için üretilmiş devşirme siyasetin hınk edicisi olmayacaktır."

"Gerçek komutan olmak için apoletlerden vazgeçmek gerekir"

İYİ Parti lideri Akşener, toplantı öncesinde, "Bir yol ayrımındayız. Bu ateşten imtihanı parti iç mesele ya da yazıhane muhabbeti olarak görenlere seslenmek istiyorum, bunu herkes üzerine alsın: Bazen gerçek komutan olmak için apoletlerden vazgeçmek gerekir" demişti. 

Altılı masa toplantısından sonra yapılan açıklamada ise, "Ortak aday için anlaşıldığı" belirtildi. 

"Yolu millete çıkmayacak hiçbir şeyde olmayız"

Akşener, dün akşam Millet İttifakı liderleriyle yaptığı toplantıdan sonra partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi.

Toplantıdan önce İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu gazetecilere açıklama yaptı. Tatlıoğlu'nun, "Biz, yolu millete çıkmayacak hiçbir şeyde olmayız" ifadelerini kullanması dikkati çekti.