Suudi Arabistan resmi kanalı tarafından yayımlanan cuma hutbesinde Sudeysi, Türkiye ve Suriye'deki depremzedelerle dayanışmayı överek, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa diledi.

Ürdün: İsrail'in yerleşim politikası uluslararası hukukun açık ve ağır bir ihlalidir Ürdün: İsrail'in yerleşim politikası uluslararası hukukun açık ve ağır bir ihlalidir

Türkiye ve Suriye'de depremden etkilenenleri desteklemeye devam edilmesi çağrısında bulunan Sudeysi, Kral Selman Yardım Merkezi aracılığıyla yapılan yardımlar ile halkın desteğinden de övgüyle bahsetti.

Hutbede, depremlerin meydana gelmesiyle herkesin duyduğu üzüntüyü dile getiren Sudeysi, yaşanan sıkıntıların bir an evvel sona ermesi için dua etti.

Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallere değinen Sudeysi, "İsrail işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'daki Müslümanların kutsal alanlarına ve Filistin şehirlerinde yönelik mükerrer saldırı girişimlerini kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıları da kınayan ve bunların sistematik olduğunu dile getiren Mescid-i Haram İmam-Hatibi, "Kur'an'ı Kerim'in kasıtlı istismarı, dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan bir buçuk milyardan fazla Müslüman için provokasyondur." dedi.