Mısır yargısı tarafından, medyada bilinen davayla ilgili olarak Kasım 2018'den bu yana insan hakları alanındaki çalışmalarıyla ilgili suçlamalarla tutuklanan bir dizi Mısırlı insan hakları aktivisti hakkında dün şok edici bir karar verildi. 

Olağanüstü Hal Devlet Güvenlik Mahkemesi, nihai ve temyiz edilemez kararlarıyla, Müslüman Kardeşler'e üye olmakla suçlanan 14'ü tutuklu ve 6'sı kadın olmak üzere 31 kişiyi müebbetten 25 yıl, 15 yıla kadar değişen ağır hapis cezalarına çarptırdı.

Mısır mahkemesinin aldığı bu karar ülkede tepkileri de beraberinde getirdi ama ifade özgürlüğünün kısıtlanması ve ülkedeki korku iklimi insanları baskı altında tutuyor. 

Mısırlı insan hakları aktivisti ve gazeteci Haitham Abu Khalil yaptığı açıklamada; Bu karar, "Bu rejimin Siyonist lobi ve Tel Aviv tarafından desteklendiğini ve uluslararası toplumun kendisi için kırmızı çizgi olduğunu iddia ettiği insan hakları dosyasının meydan okumaya daha yakın bir şekilde açıkça ihlal edildiğini" teyit ediyor.فاطمة الزهراء عيد دحروج
on Sunday

إنا لله وإنا إليه راجعون الظلمه مش مكفيهم ظلم وبلطجه
اللهم اجرنا في مصيبتنا واخلفنا خيرا منها

10 سنين عائشة الشاطر
5 سنين استاذه هدى عبدالمنعم ...
15 سنه استاذ عزت غنيم ومحمد ابو هريرة ، طارق السلكاوى
٢٥ سنه (مؤبد) إبراهيم عطا

ولا حول ولا قوة الا بالله اللهم صبرا وثبت لهم ولأهلهم ولنا ياارب العالمين
#أحكام_الظلمة

See more
May be an image of 1 person
May be an image of 2 people
May be an image of 2 people, people sitting and headscarf
14

Kaynak: Ortadoğu Haber