Oylarını kullanan İstanbullulara teşekkürlerini sunan Kurum, "Süreç boyunca bizimle olan ve projelerimize inanan tüm dava arkadaşlarıma minnettarım. İstanbul için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun, kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 50,9 oranında oy alarak İstanbul seçimlerini kazandığı belirtildi. Murat Kurum, "Ülkemiz için önemli olan bu seçim sürecinin, barış içinde tamamlanmasından memnuniyet duyuyoruz. Herhangi bir partiye oy vermiş olmanız fark etmeksizin, iradenizi sandığa yansıttığınız için tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim" diye konuştu.

İmamoğlu zaferini kutlarken ilk otobüs arızalandı İmamoğlu zaferini kutlarken ilk otobüs arızalandı

Seçim sürecinde 90 gün boyunca sahada olduklarını hatırlatan Kurum, "İstanbullularla projelerimizi ve hayallerimizi paylaştık. Her bir kardeşime teşekkür ediyorum. İstanbullu vatandaşlarımızın güvencesi altında, İstanbul'un geleceği için çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kurum, "Milletimizin mesajını aldık ve üzerimize düşeni yapacağız. Milletin huzuru ve refahı için çalışan bir kadroyuz. İstanbul ve Türkiye için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Osman Nuri Kabaktepe ise, "Demokrasi şöleniyle geçen seçimlerin sonucuna saygı duyuyoruz. Milletimizin kararı bizim için her zaman bir yol haritasıdır. Durmadan, yolumuza devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

Toplantının sonunda Murat Kurum, partililer tarafından alkışlarla uğurlandı.

Daily Ummah