İsrail işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'ya gerçekleştirdikleri baskın sonrası Netanyahu yaşanan baskınla ilgili bir mesaj yayınladı. Netanyahu yayınladığı mesajda, 'isyancıların' ibadet eden diğer Müslümanların girişini engellediğini iddia etti. 

Netanyahu açıklamasında; "İsrail, Tapınak Dağı'ndaki statükoyu korumak ve moralleri yatıştırmak için çalışıyor. Kendilerini camiye kapatan aşırılık yanlılarının Müslümanların namaz kılmak için camiye gelmelerini engellediler.  Silahlar, taşlar ve silahlarla camiye barikat kurdular." iddiasında bulundu. 

İslam Dünyasından Tepkiler Büyüdü

Arap ve diğer islam ülkelerinden art arda yaşanan baskın sonrası kınamalar geldi. İbadet eden insanlara gaz ve ses bombaları ile saldırmalarına ve aynı zamanda aşırı şiddet kullanılması büyük tepkilere yol açtı. 

Arap Birliği Acil Toplanma Çağrısı

Ürdün, Mescid-i Aksa'ya gerçekleştirilen saldırının ardından acil toplanılmasını isterken, "İsrail'in uluslararası insan haklarını açıkça ihlal eden bu saldırıları, Kudüs'ün tarihi ve hukuki statüsünün yanı sıra kutsallarını değiştirilmeyi amaçlaması, kabul edilemez ve kınanması gerekir." denildi. 

Saadet Partililer Hasan Damar'ın vefat haberi üzerinden nefret kustu Saadet Partililer Hasan Damar'ın vefat haberi üzerinden nefret kustu

Kaynak: Ortadoğu Haber