Bugüne kadar, programa gelen konuğun görüşüne muhalif isimli misafirlerin katıldığı ve soru sorduğu bir format olarak gösterilen Oğuzhan Uğur'un hazırladığı Babala TV kanalının Mevzular Açık Mikrofon programına katılan Kılıçdaroğlu, CHP'lilerin dolu olduğu salonda dakikalarca alkışlanarak, yeni bir algı girişiminde bulundu.

"Salona alınan izleyicilerin yüzde 90'ı CHP gençlik kollarından"

Çekimleri süren programa ilişkin sosyal medyada bilgi aktaran katılımcılar, programın sunucusu Oğuzhan Uğur'un AK Partililerin katılmadığı için diğer partilerden adam çağırdıklarını itiraf ettiğini söyledi.

Programa katılan Yuşa Övenç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Oğuzhan Uğur bütün salonun önünde ismimi ve soyismimi söyleyerek canlı yayın yaptığımı söyledi ben de canlı yayın yapmadığımı söyledim ve sonrasında tweet atmamamı istedi. Ben de buradaki çoğunluğun CHP’li olduğunu söyleyince ufak bir kesimden destek aldım." diye konuştu.

bd9e6826-f8zxsvzup4iat4dull8a34

Paylaşımının devamında salonun CHP'lilerle dolu olduğunu vurgulayan Övenç, "Oğuzhan Uğur konuşmanın sonunda AK Partililer gelmediği için diğer partilerden adam çağırdıklarını itiraf etti. Bu kısım yayınlanmayacakmış böyle söyledi." dedi.

Övenç paylaşımının devamında, "Benim gördüğüm kadarıyla Babala Tv’nin Kılıçdaroğlu programına alınan izleyicilerin yüzde 90’ı CHP gençlik kollarından…" ifadelerini kullandı.

b19e6f07-3rdc6kag4ngx3jtqv84kbs

CHP Gençlik Kolları Başkanı da hazır bulundu

Kılıçdaroğlu'nun programının başlaması sonrasında CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik'in de ikilinin fotoğrafını servis ederek Twitter hesabından paylaşım yapması dikkat çekti.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan seçim değerlendirmesi HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan seçim değerlendirmesi

fd7c2f7c-gh3fcpegvxotdtjtivby3s

Oğuzhan Uğur'un, Yuşa Övenç isimli genci açık hedef göstermesinin ardından Övenç, CHP'liler tarafından tehdit edildiği mesajları Twitter hesabından paylaşarak, "Oğuzhan Uğur’un Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı programda “salon Chp’lilerle dolu” dediğim için çok ciddi tehditler alıyorum. Bu tehdit ve küfürlerle alakalı olarak şikayetçi olmak için şu an karakola gidiyorum. Bunların demokratlığı bu kadar." ifadelerini kullandı.

WhatsApp Görsel 2023-05-22 saat 09.30.27

WhatsApp Görsel 2023-05-22 saat 09.32.07


Kaynak: Daily Ummah, Yeni Şafak