Pakistan’ın Abbottabad şehrinde bir şahıs, ülkenin ilk eşcinsel gece kulübünü açma girişiminde bulunarak toplumda büyük tepki yarattı.

Ahlaksız faaliyetini normalleştirmek adına varoluş mücadelesi gösteren şahıs, başvurusunun sosyal medyada paylaşılmasının ardından, geniş kitlelerce eleştiri ve tepkilerin odağı haline geldi.

Yerel halk ve siyasetçilerin karşı geldiği girişimin ardından, muhafazakar bir dini parti lideri, kulübü kurmayı planlayan kişinin İngiltere ziyareti gerçekleştirdiğini öne sürdü.

Toplumda bu girişimin, ahlaki ve kültürel değerleri tehdit ettiği yönünde yaygın bir kanaat oluşurken, kulübü açma girişiminde bulunan şahsın İngiltere ziyareti, aile kavramını yok ederek cinsiyetsiz bir toplum oluşturmayı amaçlayan Batı'nın çirkin planını bir kez daha gözler önüne serdi.

Ahlaksız girişime "akıl hastanesi" müdahalesi

Tepkilerin ardından, kulübü açmayı planlayan kişi 9 Mayıs’ta Peşaver’deki bir akıl hastanesine nakledildi. 

Şahsın The Telegraph’a verdiği röportajda, kendisini sözde insan hakları savunucusu olarak tanımlayrken, Pakistan’da eşcinsellerin haklarını savunmaya devam edeceğini vurguladı. 

Askeri teknolojideki yetenekler sivil alanda ihracata dönüştü Askeri teknolojideki yetenekler sivil alanda ihracata dönüştü

Daily Ummah

Editör: Daily Ummah