İngiltere Premier Lig ekibi Chelsea, ramazan ayında maçlarını oynadığı Stamford Bridge’de iftar programı düzenleyeceğini açıkladı. İngiliz devi, Premier Lig tarihinde iftar veren ilk takım olacak.

Londra ekibinin internet sitesinden yapılan açıklamada "Chelsea, Stamford Bridge'de ilk açık iftar programına ev sahipliği yapacak. 26 Mart Pazar günü kulüp ve bir Premier Lig stadı için bir ilk olacak şekilde Stamford Bridge'de saha kenarında bir açık iftar programına ev sahipliği yapacak" cümleleri kullanıldı. 

Chlesea Kulübü Vakfı'nın başkanı Simon Taylor duyuglarını "Ramazan Çadırı Projesi ile birlikte açık iftar programımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum ve bunu yapan ilk Premier Lig kulübü olmaktan son derece gururluyuz. Ramazan ayını ve Müslüman topluluğumuzu tanımak, dini hoşgörüyü teşvik etme çalışmalarımızın çok önemli bir yönüdür ve herkesi 26 Mart Pazar günü karşılamayı dört gözle bekliyorum" şeklinde ifade etti.

Yıllarca Rus milyarder Roman Abramovich'in sahibi olduğu İngiliz ekibi Rusya-Ukrayna savaşının ardından geçtiğimiz sezon Amerikalı Todd Boehly öncülüğündeki konsorsiyum tarafından 4,25 milyar sterlin karşılığında satın alınmıştı.

İspanya'daki Müslüman nüfusu 10 kat arttı İspanya'daki Müslüman nüfusu 10 kat arttı

Kaynak: TGRT Haber