Ramallah’a yanlışlıkla giren İsrailli kadınlar işgal ordusuna teslim edildi

img922236

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahronot, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin bu sabah erken saatlerde Ramallah’a izinsiz giren İsrailli iki kadını İsrail askeri irtibat görevlisine teslim ettiğini yazdı.

Gazete, Filistinlilerin dün gece el-Em’ari Kampı’nda bir otomobilin içinde İsrailli iki kadın olduğunu Filistin Yönetimi güvenlik birimlerine bildirdiğini, Filistinlilerin aşırı derecede sarhoş olan İsraillilerle konuşmakta güçlük çektiklerini ifade etti.

Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin ihbar üzerine olay yerine geldiği kaydedilen haberde, sarhoş İsraillilerin Ramallah’ın kuzeyindeki kontrol noktasına götürülerek İsrail askerlerine teslim edildiği bildirildi.

İsrailli kadınların el-Em’ari Kampı’nda üçüncü bir İsrailli kadının olduğunu söyledikleri fakat Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin aramaları sonucu İsrailli başka bir kadının daha olduğuna dair herhangi bir ize rastlanmadığı, kadınların yalan söylediklerinin anlaşıldığı belirtildi.

Gazete, İsrailli iki kadının Batı Şeria’daki işgal komutanının izni olmadan girilmesi yasak bölgeye girdikleri için yargılanacaklarını söyledi.

Haberde ifade dildiğine göre, İsrailli kadınlar ilk sorgularında Kalendiya kontrol noktasında Filistinlilerle görüşmek istediklerini fakat yanlışlıkla Batı Şeria’daki en tehlikeli yer kabul edilen el-Em’ari Kampı’na girdiklerini öne sürdü.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi