Erdoğan'ın ezici üstünlüğüyle seçimin 2. tura kalmasının ardından, CHP kanadı çirkin ve ahlaksız yüzünü ortaya çıkarmaya başladı.

Halkın iradesine saygı duymayan, sözde demokrasi ve barış destekçileri, Kılıçdaroğlu'nun hezimete uğramasının ardından sosyal medyada İslam düşmanlığı yaparak sağcıları hedef aldı.

14 Mayıs seçimlerinden önce Millet İttifakı'nın sözde "Helalleşerek, kucaklaşarak, birleşerek" kavramlarından hareketle sosyal medya üzerinden "omuz omuza" diyerek oluşturdukları akım, kısa sürede ellerinde patlamış oldu.

Saadet Partili kadınlar, önce CHP'lilerle daha sonra okullardaki İslami konferanslara "gerici", anlatılanlara ise "zehir" diyen "Halkçı Liseliler" adlı oluşum ile omuz omuza poz vermişti.

Sosyal medyada eleştirilerin odağı olan akıma katılan Twitter fenomeni Erva, CHP'lilerle omuz omuza çekildiği fotoğrafı Twitter hesabından "Siz bizi linçleyince, biz daha güzelini çekildik." yazısıyla paylaşmıştı.

14 Mayıs seçimlerinin ardından, gerçek yüzlerini daha fazla saklayamayan CHP'liler İslam'a ve Müslümanlara saldırmaya başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun arayıp, "Eleştirilerinizi dikkate alıyoruz ve yazdıklarınızı okuyoruz." dediği Jahrein mahlaslı Ahmet Sonuç ve arkadaşları, dün sosyal medyada büyük bir ahlaksızlığa imza attı.

'Jahrein' olarak bilinen Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç'un da bulunduğu Twitter sohbet odasında, 'Osman' isimli bir kişinin ailesi ve küçük bebeğiyle ilgili İslam düşmanlığı içeren skandal konuşmalar yapıldı. Bu konuşmalar vatandaşlar tarafından tepki topladı.


Tepkilerden biri de CHP'liler ile "omuz omuza poz verme" akımına katılan Twitter fenomeni Erva'dan geldi.

Yaşanan skandal olayın ardından, sosyal medya fenomeni, yayın kaydını alıntılayarak "Bana gönderilen şu videoyu izleyince şok oldum. Siz herkesin içinde bir insanın inancını sorgulayamazsınız, velevki yalnız olsa bile böyle bir şeye hakkınız yok. Osman abiyi tanımıyorum ama çocuğu ağlayınca “arkada kız çocuğu gömüyorlar galiba” diyen şahıs kesinlikle yargılanmalı." ifadelerini kullandı.

CHP'nin taktığı "kardeşlik" maskesinin düşmesinin ardından Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak kurdukları Saadet Partisi seçmeninin de güvenini sarsarak, 28 Mayıs'ta tarihi bir başarısızlığa imza atmaya hazırlanıyor.


Daily Ummah