Sisi ve Netanyahu, 3 İsrail askerinin öldüğü olayı görüştü Sisi ve Netanyahu, 3 İsrail askerinin öldüğü olayı görüştü

Havle isimli LGBT destekçisi Feminist Dayanışma Derneği; Saadet Partisi, Deva Partisi, CHP ve HDP’nin kadın yöneticilerinin katıldığı bir toplantı organize etti. 

 Toplantıya Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Beytiye Ekinci, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Eşcinsel Esmeray Özadikti’de katıldı.

 Toplantıda LGBT’lilere özgürlük ve İstanbul Sözleşmesi’nin geri getirilmesi gibi konular ele alındı.

 Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Konuşma Yaptı

 Toplantıda Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Beytiye Ekinci’nin de katılarak konuşma yapması dikkat çekti. Ekinci yaptığı konuşmada kimsenin “cinsel kimliğinden” dolayı ayrımcılığa uğramaması gerektiğini söyledi.

 Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Beytiye Ekinci’den sonra konuşan Eşcinsel Esmeray Özadikti İstanbul Sözleşmesini tekrar geri getireceklerini ifade eden bir konuşma yaptı. Esmeray konuşmasında ‘’Tüm kadınlar olarak bir araya gelebilirsek bedenimiz üzerindeki tüm kararlar bize ait olacak.’’ İfadelerini kullandı.

 CHP’nin başörtülü milletvekili adayı Sevgi Kılıç ise yaptığı konuşmada İstanbul Sözleşmesi’nin geri getirileceğini belirtti. Kılıç konuşmasında Devlet kurumlarında toplumsal cinsiyet eşitsizliğini bitirecek çalışmalar yapılması gerektiğini savundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yakın zamanda eşcinsel evlilik ile ilgili, “İki tane erkek iki tane kadın bir araya gelmiş; ‘biz bir aileyiz’ diyor. Hadi oradan!” ifadeleriyle eleştirilerde bulunmuştu.