Milli Görüş hareketinin çeşitli kademelerinde aktif rol alan Aydın, 2002 ile 2005 yılları arasında Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı yaptı. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi adına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı oldu.

Haziran 2014'te Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı olarak atanan Aydın, bu görevini 1 Ekim 2017'de Dr. Abdullah Sevim'e devretti. Evli ve üç çocuk babası olan Aydın, Saadet Partisi'nin siyasi sahnedeki aktif bir üyesi olarak tanınıyor.

TBMM'de bu hafta TBMM'de bu hafta

Saadet Partisi 27. dönem İstanbul 2. bölge 1. sıra milletvekili adayı olarak siyasi kariyerine devam eden Aydın, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak yer aldı. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde ise Saadet Partisi'nden 28. Dönem İstanbul Milletvekili olarak seçildi.

Birol Aydın'ın siyasi yolculuğu, Saadet Partisi'nin Kocaeli ve İstanbul'daki etkinliğini artırmada önemli bir rol oynuyor. Partisinin yerel ve ulusal düzeydeki politikalarını şekillendirmede etkin bir lider olarak bilinen Aydın, toplumun çeşitli kesimleriyle olan ilişkilerinde de tanınmış bir isim.

Daily Ummah