Sancak Müftüsü Muamer Zukorlic’in zehirlendiğini açıklandı

dailyummah 217

Sırbistan’da Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesinin müftüsü ve eski meşihat başkanı merhum Muamer Zukorlic’in ailesi, Boşnak din adamı ve siyasetçinin zehirlendiğini açıkladı.

Zukorlic’in oğlu ve Adalet ve Mutabakat Partisi (SPP) Başkanı Usame Zukorlic, iki ayrı laboratuvarda gerçekleştirilen analizlerin babasının doğal yollardan ölmediğini ortaya koyduğunu duyurdu.

Aile üyelerinin de katıldığı bir basın açıklaması gerçekleştiren Usame Zukorlic, “Birinci laboratuvarın analizi, kendisinin ağır metallerle zehirlenmiş olma ihtimalinin büyük olduğunu doğruladı. Diğer analizin sonuçları ise gıda zehirlenmesine işaret ediyor” dedi.

muamer zukorlic

Muamer Zukorlic’in otopsi yapılması talebi

Laboratuvarların isimleri ve hangi ülkede oldukları bilgisini paylaşmayan Zukorlic, eski Sırbistan Meclis Başkan Yardımcısı Muamer Zukorlic’in ölüm sebebinin tespiti için adli organlara müracaat edeceklerini duyurdu.

Basın açıklamasının ardından Zukorlic’in dul eşi Elma Elfic Zukorlic de iddiaların araştırılması için Zukorlic’in mezarının açılması ve otopsi yapılmasını talep etti.

Adalet ve Mutabakat Partisi’nin eski lideri Zukorlic, geçtiğimiz yıl 6 Kasım tarihinde kalp krizi nedeniyle vefat etmişti.

Kaynak: Balkan News