Dünyanın ve Türkiye'nin gözü yarın gerçekleşecek olan seçimlerde. Türkiye'nin ve bölgenin geleceği sandıktan çıkan oylarla yön bulacak. Kullanılan her oy bu milletin kaderini belirleyecek sonuca giden yolda önemli birer parça olacak. 

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği için adayların verdiği vaadler yüzleri güldürürken, o vaadlerin içinde bir tanesi ise akıllarda soru işareti bırakıyordu. Bu milletin Cumhurbaşkanı olacağını söyleyen Millet İttifakı adaylarının hep bir ağızdan haykırdığı PKK elebaşı olan Abdullah Öcalan'ı ve "Öcalan'ın heykelini dikeceğiz" diyen Selahaddin Demirtaş'ı serbest bırakacakları sözü bu vatan için canını vermiş Şehit annelerini, eşlerini, çocuklarını ve vatanını seven her bir bireyin aklında soru işareti kalbimde ise bir burukluk bıraktı. 

Oğullarını, eşlerini, babalarını ve sevdiklerini bu vatanı savunmak uğruna toprağa veren bu ülkenin acılı insanlarının haykırışı ise gözlerini iktidar hırsı bürüyenler tarafından görmezden ve duymamazlıktan geliniyor. 

HDP, sokağa çıkma çağrısında bulundu! HDP, sokağa çıkma çağrısında bulundu!

Şehit yakınlarının sesinin duyulaması için hazırlanan bir video bize kime özgürlük istenildiğini bir kez daha şehit yakınlarının  o hüzünlü seslerinden ve acı dolu sözleriyle hatırlatıyor. İşte o video: 

Ortadoğu Haber