Güney Afrikalı Müslümanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kutladı Güney Afrikalı Müslümanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kutladı

2006 yılından itibaren siyasi sahnede yer bulan ve ülkede yaşayan Türk toplumunu temsil eden Türk Milli Birlik Hareket Partisi'nin İl Başkanlığı'na Fatih Latif seçildi.

Türkiye'den Dünya'ya köprü oluşturmak için birçok faaliyette bulunmuş olan Fatih Latif, 2009-2013 yıllarında Türk Demokratik Partisi Üsküp Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Üsküp Ensar Derneği, Matüsiteb ve Köprü Derneği gibi birçok Türk Sivil Toplum Kuruluşu'nda gönüllü faaliyetlerde yer aldı.

Türk toplumunun milli birlik ve beraberliğine siyasette de hizmet etmekten gurur duyduğunu ifade eden Latif, konuyla ilgili Daily Ummah'a açıklamalarda bulundu.

"Gençlerimiz ile gelecek nesillere adımlar atacağız"

Yaşanan sıkıntıların farkında olduğunu belirten Latif, “Üsküp’te yaşayan ve varlığını her zaman koruyan biz Türkler ile siyasette hizmet etmek için buradayız diyoruz. Üsküp’te yaşanan başta eğitim sistemindeki problemlerin yanısıra gençlerimiz ile gelecek nesillerimize dair ciddi adımlar atacacığımızı belirtmek isteriz. Üsküp’te aktif bir siyaset yürüteceğimizin altını çizerek söylemek istiyorum." dedi.

"Türkiye'deki istikrarın devam edeceğini düşünüyorum"

28 Mayıs'ta gerçekleşecek olan Türkiye'deki Cumhurbaşkanlığı seçimini, parti üyeleri ve parti gönüllüleri ile birlikte yakından takip ettiklerini açıklayan Latif, "Anavatanımızın yükselişine devam edeceği sonuçları alacağını ve istikrarın devam edeceğini düşünüyorum. Türkiye sadece kendi sınırları içinde güçlü değildir. Dünyanın en önemli gücü olma yolunda kararlı adımlar atıyor ve atmaya da devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Daily Ummah