Savaş suçlusu Rusya'nın, Ukrayna’nın farklı yerleşim yerlerine düzenlediği saldırılarda çocuklar ölmeye devam ediyor. Ukrayna Başsavcılığından bu sabah yapılan açıklamada, Rus saldırıları sonucunda ülke genelinde bin 438’den fazla çocuğun zarar gördüğü duyuruldu.

En az 478 çocuk Rus saldırılarında hayatını kaybetti

Ukrayna Başsavcılığından yapılan açıklamada, "Çocuk bürosu savcılarının resmi verilerine göre 478 çocuk hayatını kaybetti ve 960 çocuk farklı şekilde yaralandı." denildi.

Açıklamada, çatışmaların devam ettiği ve Rus işgali altında kalmaya devam eden bölgelerdeki verilere ulaşılamadığı için zarar gören çocukların sayısının açıklanan sayıdan çok daha fazla olduğuna dikkat çekildi.

İşgalci Rusya 19 binden fazla Ukraynalı çocuğu kaçırdı

Bunun dışında açıklamada, saldırılar nedeniyle 401 çocuğun kayıp sayıldığı belirtildi. Ayrıca Rus işgal güçlerinin, sözde tahliye adı altında işgal altındaki Ukrayna topraklarından 19 binden fazla Ukraynalı çocuğu Rusya’ya kaçırdığı aktarıldı.

Çin'e çalışan bilim insanından Kovid ile ilgili çarpıcı iddia Çin'e çalışan bilim insanından Kovid ile ilgili çarpıcı iddia

QHA