İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, yaptığı basın toplantısında "Cuma günü tüm Türkiye’den araçlarımızla İncirlik Üssü’ne gidiyoruz!” dedi.

Avrupa ve ABD halkına çağrıda bulundu

Avrupa ve ABD halkına da çağrıda bulunan Yıldırım, "Siyonizm sizi işgal etmiştir ve liderleriniz siyonist uşağıdır. Bunlar sadece Filistin'e bomba atmıyorlar sizi de sömürüyorlar. Siyonizm'in işgal ettiği en büyük Toprak Amerika halkının yaşadığı topraktır. Ey Amerika halkı! Ayağa kalkın ve hakkınızı arayın. Beyaz Saray'ın önüne gidin. 100 binlerce insanla İncirlik üssüne gideceğiz. Türkiye halkı ayağı kalkın ve binlerce insanla yola çıkın." dedi.

"İncirlik üssünün etrafını kuşatacağız"

Yıldırım, yaptığı basın açıklamasında "Evlerinizde durmayın, uyumayın. Çocuklar ölüyor bu çocukların ölümüne sessiz kalırsanız, bizim çocuklarımıza da aynısı yapılacak. Bu nedenle İncirlik üssüne yürüyeceğiz. Türkiye'nin her tarafından araçlarımızla İncirlik'e yürüyeceğiz. İncirlik üssünün etrafını kuşatacağız." ifadelerini kullandı.

Özdağ safını bir kez daha belli etti!

Siyonizme karşı dik duruşuyla bilinen İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ın "İncirlik" çağrısını hedef alan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bir kez daha siyonizme boyun eğilmesi gerektiğini savundu.

Türkiye'den Gazze ablukasını kırmak için 31 Mayıs 2010 günü yola çıkan Mavi Marmara gemisine uluslararası sularda saldıran İsrail'in kural tanımazlığını görmezden gelen Özdağ, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım için, "İncirlik ve Kürecik’in faaliyetleri askıya alınmalı. Ancak Marmara gemisi vakasında Berlin merkezli bu adamın nasıl provokasyon yaptığını en iyi siz biliyorsunuz. Türk devletinin uyarısını ve alternatif önermesini reddederek İsrail saldırısının olacağını bilerek insanları ölüme sürükledi." ifadelerini kullandı.

Milliyetçilik adı altında siyonizm destekçiliği

Irkçı söylemleriyle halkı kin ve düşmanlığa iterek siyasette varlığını sürdürmeye çalışan Özdağ, Gazze'deki masum canların vahşice katledilmesi hakkında "Bizim meselemiz değil." ifadelerini kullanmıştı.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ın, siyonizmin Türkiye'ye sıçramaması için harekete geçilmesi çağrılarına ise "Bu adama izin vermeyin." ifadeleriyle karşılık veren Özdağ'ın milliyetçilik adı altında siyonizm destekçiliği yaptığı gözler önüne serildi.

Dışişleri Bakanı Fidan, Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutlayarak Gazze'deki duruma dikkati çekti Dışişleri Bakanı Fidan, Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutlayarak Gazze'deki duruma dikkati çekti

Daily Ummah