Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlerdeki başarısının ardından muhalif isimler çirkin yüzlerini ifşa etmeye devam ediyor.

14 Mayıs seçimlerinin ardından, sosyal medya kullanıcısı muhalif seçmenler depremzedelere hakaret ederken, CHP'li ünlü isimler de vatandaşa saldırmaya başladı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na açık desteğiyle bilinen oyuncu Zeynep Beşerler, Kılıçdaroğlu'nun başarısızlığından sonra "Bu ülkeye bu kadar gerizekalı fazla." diyerek demokratik haklarını kullanarak oy kullanan halka hakaret etti.

HDP, sokağa çıkma çağrısında bulundu! HDP, sokağa çıkma çağrısında bulundu!

Zeynep Beşerler'in başörtülü bir kadına ettiği hakaret de CHP zihniyetinin İslam'a bakış açısını ve İslamofobik duruşunu yeniden gözler önüne serdi.


Soruşturma başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilli seçimlerinin sonuçlarına ve deprem bölgesindeki seçmenlere yönelik sosyal medya hesaplarından gerçek dışı ve yanlış algı oluşturacak nitelikte, kamu düzenini bozmaya yönelik, gerçeğe aykırı bilgileri yayan ve provokatif paylaşımlar yapan sosyal medya hesaplarıyla ilgili olarak resen soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Daily Ummah