Ürdün ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Doğu Kudüs'te bulunan kemik kalıntılarına ilişkin kimlik tespiti sürecinin Ürdün Silahlı Kuvvetleri ile Ürdün Dışişleri Bakanlığı arasında koordineli bir şekilde ilerletildiği kaydedildi.

Açıklamada, "askeri bir ekibin, bulunan kalıntıların tespiti için gerekli incelemeleri yapmak üzere bölgeye sevk edildiği" aktarıldı.

"Laboratuvar testi gerektiren teknik ve tıbbi nedenlerle askerlerin kimliğine dair bir şeyler söylemek için henüz çok erken" denilen açıklamada, sonuçlarla ilgili gerekli bilgilendirmenin daha sonra yapılacağı ifade edildi.

İsrail daha önce, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Ürdün askerlerinin 1967 Savaşı'ndan kalma kalıntıların bir kısmını Amman yönetimine teslim etmişti.

1967'deki Altı Gün Savaşı'nda İsrail, Doğu Kudüs dahil olmak üzere Batı Şeria ve Gazze Şeridi'ni işgal etmişti. Bu tarihe kadar Batı Şeria Ürdün'ün kontrolü altındaydı.

Gazze'de İlk Kez Böbrek Nakli Gerçekleştirildi Gazze'de İlk Kez Böbrek Nakli Gerçekleştirildi

İsrail ile Arap komşuları Mısır, Ürdün ve Suriye arasında başlayan ve 6 gün süren savaş sonrasında İsrail halen Filistin, Suriye ve Lübnan'daki bir kısım kara parçalarını işgali altında tutuyor.