Filistinli genç, İsrail'in bağımlı bir nesil yetiştirmeye çalıştığını iddia ederek, bu girişimlerin başarısız olduğunu vurguladı. "Eğer bu girişimler başarılı olsaydı, 7 Ekim gibi olaylar yaşanmazdı" dedi.

Genç, Gazze Şeridi'ndeki sigara sorununu şu sözlerle anlattı:

Gazze'deki gençlerin %95'inin sigara içtiğini biliyor muydunuz? Saldırıdan önce ve sonra içinde yaşadığımız koşullar gençleri hedef alıyordu. Bu ne anlama geliyor? Mesela uygun iş imkanlarımız yoktu ya da fiziksel olsun psikolojik olsun her yönden uygun bir yaşam sağlayamıyorduk. Sigara içmek Gazze'deki gençler için bir tür negatif enerji boşaltımı. 

Şu anda bir sigaranın fiyatı 100 ila 120 şekel arasında değişiyor. Dolar cinsinden karşılığı ise 60 dolar. Bu, bir kişinin bir hafta boyunca çalışması halinde tek bir sigara alacak parayı toplayamayacağı anlamına gelmektedir. 

Vücuttaki nikotin eksikliği büyük bir soruna yol açar. Tek bir sigara bile alamayan bir kişi, vücudundaki nikotin eksikliğini telafi etmek için neye başvuracak? Evet kardeşim, uyuşturucu kullanacak. 

Eğer bir gerekçe varsa bu istisnasız işgalden kaynaklanmaktadır. Çünkü amacı bağımlı bir nesil yetiştirmektir. Bu da onun işine gelir. Bizi bağımlı bir nesle dönüştürmek için yaptığı hileli girişime rağmen ülkesi umurunda değil. Tüm bu girişimleri başarısız oldu. Çünkü girişimleri başarılı olsaydı 7 Ekim gibi bir şey yaşanmazdı.

Daily Ummah