Sosyal medyada paylaşım yapan sığınmacı karşıtı Zafer Partili hesaplar, algı operasyonu yapmak amacıyla, Esed'in "Türkiye'deki vatandaşlarımız 6 ay içinde ülkelerine dönmezlerse vatandaşlıktan çıkarılacaklar."  dediğini ileri sürdü.

Vicdansız sığınmacı karşıtları, Katil Beşşar Esed rejiminin, sığınmacıların Suriye'ye dönmemesi halinde, "Suriye'ye bir daha giremeyecek ve hiçbir hak iddia edemeyecekler.” dediğini ileri sürdükleri spekülasyonuyla provakasyon yaratmayı amaçlarken, Gazeteci Ali Kemal Erdem, sosyal medyada yaptığı paylaşımla, ortaya atılan iddiayla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Yok öyle bir açıklama"

Erdem, "Kimi hesaplarda Esed'in "Türkiye'deki Suriyelilerin dönmesi için son altı ay. Dönmezlerse mallarına el konulacak bir daha kabul edilemeyecekler" dediği iddiasını Şam'da yaşayan gazeteci @kassargian'a sordum. Cevabı "Yok öyle bir açıklama. Kesinlikle yalan haber" oldu." ifadelerini kullandı.

İstanbul'daki imam hatip lisesi öğrencilerinden Filistin'e destek eylemi İstanbul'daki imam hatip lisesi öğrencilerinden Filistin'e destek eylemi

Daily Ummah

Editör: Daily Ummah