Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü Zabihullah Mücahid, İngiltere Prensi Harry'nin en az 25 Afgan'ı "satranç taşları gibi" öldürdüğünü itiraf etmesini kınayarak, insanları öldürmekten ve kan dökmekten zevk aldıklarını söyledi.

Mücahid, "Masum insanları öldürdüklerini itiraf etmeleri ve masum insanları öldürmekten zevk almaları, Batı'nın insan haklarıyla ilgili iddia ettiği her şeye aykırıdır" dedi.

Prens Harry'nin masum Afganları öldürdüğünü itiraf etmesinin, Afganistan'a gelen ve sivillere saldıran işgalcilerin tüm özelliklerini vurguladığını söyledi.

"Satranç taşları gibi"

Harry kitabında, öldürdüğü Afganları "insan" olarak değil,"satranç taşları" olarak düşündüğünü söylemişti.

Ayrıca İslam Emirliği'nin üst düzey üyelerinden Enes Hakkani, geçtiğimiz gün Twitter hesabından Prens Harry'nin en az 25 Afgan'ı öldürdüğünü itiraf etmesine tepki göstermiş ve kınamıştı.

Hakkani, Prens Harry'nin Afganistan'da 25 Afgan'ı öldürdüğünü itiraf etmesiyle ilgili olarak, "Siyah-beyaz karenin o 'oyununda' yenildiniz. Ama inşallah insanlık tarihinde bu vahşetler unutulmayacak” dedi.

Afganlar Dondurucu Soğuklarla Mücadele Ediyor Afganlar Dondurucu Soğuklarla Mücadele Ediyor

İslam Emirliği'nin kıdemli üyesi, “Öldürdükleriniz satranç taşları değil, insandı; dönüşlerini bekleyen aileleri vardı,” dedi.

Hakkani, "Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin veya İnsan Hakları aktivistlerinin size sesleneceğine veya eylemlerinizi kınayacaklarına dair hiçbir beklentim yok, çünkü onlar sizin için kör ve sağır" dedi.

Kaynak: Daily Ummah