Son günlerde çok sayıda başörtülü genç, başı açık fotoğraflarını sosyal medyada yayınlayıp açıldığını ilan etti. 

Sosyal medya hesaplarında başörtülerini çıkardıklarını ilan eden gençler akıllara, 28 Şubat olaylarında canları pahasına başörtülerine sıkı sıkıya sarılan ve Allah'ın emri için mücadele veren gençlerin yaşadıklarını akıllara getirdi.

Tercihleriyle övünen gençler, açılma eylemini normalleştirerek, başörtüsü takmaya niyetlenen gençlere kötü örnek olurken, açılma düşüncesinde olan gençlere ise sözde cesaret verdi.

Başörtülü gençlerin açılma furyası devam ederken, başörtülü bir genç, açılma düşücesine girdiği süreçte, nefsiyle nasıl mücadele ettiğini gözyaşları içinde anlattı.

"Kendime bile dillendirmedim"

10 senedir başörtülü olan ve "sevvallog" kullanıcı adıyla sosyal medyada video çeken genç, nefsiyle mücadele ederken Allah'ın kendini nasıl hatırlattığını anlattığı bir video yayınladı.

Açılma fikrinin uzun zamandır aklında olduğunu ancak etkilenmemek için düşünmediğini söyleyen genç, "Açılma fikrini harekete geçirmemek için kendime bile dillendirmedim." dedi.

"Gerçek tesettür"le tanışmasını anlattı

Düşünme evresindeyken verdiği nefis mücadelesinin ağır geldiğini söyleyen genç, gerçek tesettürle nasıl karşılaştığını şu sözlerle anlattı:

"Instagram keşfette gezerken arkadaşım Şevval’in tesettür firmasının paylaştığı bir videoya denk geldim. Gerçek tesettürden bahsediyorum. Bol ferace, omuzlar kapalı bir eşarp. İsterseniz peçeli, isterseniz peçesiz kullanabileceğiniz seviyede bir eşarp. Bu tarz bir videoya denk geldim. Ve o videoyu gördüğüm an içime inanılmaz bir huzur doldu."

"Bu benim için bir işaret"

Zorlu bir süreçten geçerken, denk geldiği videonun kendisine bir işaret olduğunu söyleyen genç, "Tesettürden bu kadar uzaklaşmışken o videoyu gördüğüm zaman içten içe şunu söyledim: "Allahım ne kadar güvenli hissettiriyordur kim bilir? Acaba içinde nasıl hissediyordur?" ifadelerini kullandı.

"Çok huzurlu hissediyorum"

Nefsiyle mücadele veren genç, karşısına çıkan videoda gördüğü bol ferace ve eşarbı gözyaşlarıyla denedi.

Denediği kıyafetlerin içinde kendini çok huzurlu hissettiğini söyleyen genç, "Eğer siz de nefsinizle çok fazla mücadele ediyorsanız kendinize bir işaret arayın, illa ki bulursunuz." ifadeleriyle yaşadığı zorlu süreci nasıl Allah'ın rızasına çevirdiğini gösterdi.

Gençlere örnek oldu

Yaşadıklarını anlattığı videoyu sosyal medyada paylaşan genç, kendisiyle aynı nefis mücadelesini veren birçok kıza örnek oldu.

Suriyeli genç bakımsız bırakılan şadırvanı temizledi Suriyeli genç bakımsız bırakılan şadırvanı temizledi

Daily Ummah