CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Hamas'ın, neredeyse bir asırdır pençelerini Filistin topraklarına geçiren İsrail'in uyguladığı zulüm ve işgal politikasına karşı başlattığı misilleme operasyonu hakkında, işgalci İsrail'i masumlaştırmaya çalıştı.

CHP'li Özel, Zonguldak İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi. Özel, toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde, orantısız güç kullanarak savaş suçu işleyen katil İsrail ordusunun katliamlarına "dur" demek için harekete geçen Hamas hakkında, "Hamas bir terör örgütü değil toprağını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur." ifadelerini hedef alan Özel, Erdoğan'ı eleştirdi.

"Hamas bir terör örgütüdür"

CHP'li Özel, Hamas'ın meşru müdafasını görmezden gelerek, terör örgütü olduğunu savundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez ile görüştü

Erdoğan'ın yaklaşımını eleştiren Özel, "Türkiye açısından da son derece utanç verici bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz. Hamas bir terör örgütüdür. Filistin’de çatışmaların olmadığı, durmuş olduğu bir süreçte; bir gece yarısı sivillere yönelik saldırılar, bu süreci başlatmıştır." ifadelerini kullandı.


Daily Ummah