Hamas'ın, neredeyse bir asırdır pençelerini Filistin topraklarına geçiren İsrail'in uyguladığı zulüm ve işgal politikasına karşı başlattığı misilleme operasyonu karşısında, İsrail'in işlediği savaş suçları sebebiyle Filistinli halk insanlık dışı saldırılara uğruyor.

Soykırım tehdidi ile karşı karşıya kalan Filistinli halka yönelik saldırılara dünya ülkeleri karşı gelirken, her fırsatta "özgürlük" nidaları atan CHP'liler ise vicdan yoksunu tutumlarını bir kez daha gözler önüne seriyor.

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Sözcü TV ekranlarında konuşan, Esenyurt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Yılmaz, işgalci İsrail'in sivilleri hedef aldığı ve yüzlerce çocuğu öldürdüğü hastane katliamı ile ilgili skandal açıklamalarda bulundu.

İsrail'i aklamaya çalıştı!

Yılmaz, İsrail'in Gazze'deki hastaneye düzenlediği katliamı değerlendirirken İsrail'in alçak saldırılarını savundu.

Yılmaz'ın "İsrail hastaneyi bombalıyor ama sorun bakalım neden bombalıyor?" diyerek katliama gerekçe sunmaya çalıştı.

Hamas'ın hastanenin yakınına mühimmat sakladığını iddia eden Yılmaz, "Kara harekatı olmadığı için ellerindeki tek çözüm bu." ifadeleriyle vahşeti masumlaştırması ise pes dedirtti.

Türkiye, Gazze'ye insani desteğin artması için yeni adımlar atıyor Türkiye, Gazze'ye insani desteğin artması için yeni adımlar atıyor

Daily Ummah