Adolf Hitler'in Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi (Nazi Partisi) ile ilişkilendirilen Almanya'daki faşizm, ülkenin tarihinde karanlık ve çalkantılı bir sayfayı temsil ediyor.

Alman faşizminin en meşhur yönlerinden biri, diğer azınlık grupları ve siyasi muhaliflerle birlikte milyonlarca Yahudinin sistematik olarak zulme uğradığı ve yok edildiği Holokost'tu.

Toplama kamplarının kurulması ve "Nihai Çözüm"ün hayata geçirilmesi, batılı devletler tarafından insanlık tarihinde benzeri görülmemiş bir trajedi olarak yorumlansa da, Yahudilerin sömürge ile kurduğu İsrail'in, yarım asırdan fazladır Filistinli sivil halka uyguladığı zulüm, tarihteki Alman faşizminin dahi normal karşılanmasına sebep olacak boyutta.

Adolf Hitler'in çizdiği yolda ilerleyen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun sadece 12 günde işlediği savaş suçları, akıl hocası Hitler'in bir döneme damga vuran saldırılarını gölgede bıraktı.

İsrail Savunma Bakanı Yaov Gallant'ın “İnsansı hayvanlarla savaşıyoruz ve ona göre hareket edeceğiz” sözleri, sıradan bir nefret söylemi değil adeta bir "soykırım" çağrısı niteliğindeydi.

Elektrik, gıda ve yakıt gibi temel ihtiyaçlardan mahrum bırakılan Gazze Şeridi'ndeki Filistinli masum halk, kendilerine güvenli alan seçtikleri hastanelere sığınırken, acımasızlığın boyutu kendilerinin bile tahmin edemeyeceği derecedeydi.

Filistin asıllı İngiliz cerrah: "Gazze'deki durum halen felaket!" Filistin asıllı İngiliz cerrah: "Gazze'deki durum halen felaket!"

Yahudi halkının kendisini "üstün ırk" görmesi sebebiyle tüm insanlara uygulayacağı vahşeti öngören Hitler'in, "Nihai Çözüm" adı altında Yahudilere gerçekleştirdiği saldırılar, tüm dünyanın kınadığı Nazileri bugün yeniden haklı çıkardı.

Vahşetten beslenen Yahudi işgalcilerin yaptığı eylemler, Hitler'in yaptığını iddia ettikleri katliamları aslında kendilerinin yapma ihtimalini güçlendirdi.

Daily Ummah