İşgal güçlerinin bu tür kaçak yerleşim merkezlerini kendince yasallaştırmasının bölgedeki yahudileştirmenin daha da yaygınlık kazanmasının ve Filistinlilerin topraklarının gasp edilmesinin önünü açtığına dikkat çekti. 

Şaban bugün (7 Eylül Perşembe) yayınladığı basın açıklamasında işgal rejiminin yahudi yerleşim alanlarının genişletilmesi için emrivakiler oluşturmasının bugünkü hükümetin en çok öne çıkan yaygın politikası olduğunu belirtti. 

Yapay zekaya İslami dokunuş: ‘Hadis GPT’ kullanıma sunuldu Yapay zekaya İslami dokunuş: ‘Hadis GPT’ kullanıma sunuldu

İslami Direniş Hareketi (Hamas) işgal rejiminin kaçak yerleşim merkezlerini kendince yasallaştırmasını ve bu yolla yeni projeler üretmek suretiyle yahudileştirme faaliyetlerini yaygınlaştırmasını kınadı. Siyonist hükümetin bu işgal politikasının önüne geçilmesi için uluslararası boyutta çalışma yapılmasına ihtiyaç olduğunu dile getirdi. 

Batı Şeria ve Kudüs bölgelerinde 199 planlı bir şekilde inşa edilmiş yahudi yerleşim merkezi, 220 gecekondu tarzı yani kaçak olarak inşa edilmiş yerleşim bölgesi bulunuyor. 

İşgal yönetiminin planlı bir şekilde inşa ettiği yerleşim merkezlerine ek olarak yahudi gaspçıların bölgede bu şekilde kaçak yerleşim alanları oluşturmalarına başlangıçta bilerek göz yuman işgal rejimi şimdi, Netanyahu'nun aşırı ırkçı hükümeti döneminde sürekli bu yerleşim bölgelerini yasallaştırma kararları alıyor. 

İşgal hükümetinin buraları yasallaştırma kararları uluslararası toplumun tepkilerine neden oluyor. Ancak işgal rejiminin gasp politikalarının önüne geçen herhangi bir yaptırıma başvurulmuyor.

Filistin Enformasyon Merkezi