Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü

TBMM’de düzenlenen Saadet-Gelecek Grup Toplantısı’nda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün akşam saatlerinde İsrail'in Gazze Şeridi'nde sivillere yönelik gerçekleştirdiği hastane saldırısı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 "Dün gece bir hastanenin Gazze’de vurulması zulmün zirvesi oldu" ifadelerini kullanan Karamollaoğlu'nun açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:

"Tarihin en acımasız katliamı"

Dün toplama kamplarından şikayet edenler bugün 21. yüzyılında toplama kampını oluşturdular. Dün soykırımdan bahsedenler bugün Gazze’de tarihin en acımasız katliamlarından birini geçekleştirdiler. Dün gece bir hastanenin Gazze’de vurulması bu zulmün zirvesi oldu. Önce biraz tereddüt ettiler bunu sahiplenelim mi diye?

"Neden somut adımlar atmıyoruz?"

Öyle bir güne denk geliyor ki ABD başkanı adeta bu zulmü teyit etmek için geliyor. Hakikatten hiç utanma duygusu yok. Amerika buna alışık.

Gazze’nin en büyük hastaneyi vurmak milat oldu. Ayakta duramayan hasta insanlar katledildi. İsrail yönetimi kendi dışındaki inşaları insan olarak tabir etmek istemiyor. Kendileri, Amerikanın verdiği silahları kullnamayı kendilerine görev olarak biliyorlar.

Bizim yaptığımız hakikatten doğru mu? Yeterli mi? Neden somut adımlar atamıyoruz, atmıyoruz da sadece şikayetle uğraşıyoruz.

"İsrail, güçten anlar"

Biz İsrail’in hangi dili anlayacağını biliriz ve o dili mutlaka konuşuruz. Çocuk hastanesini bile bombalama cüretin gösterenlerle konuşulmaz, onlar güçten anlar, tepesine vurmadıkça her zaman başını yukarı doğru kaldırır biz buna müsaade edemeyiz.

"Mavi Marmara'nın hesabını sormazsanız; Mavi Vatan'ı koruyamazsınız!"

İktidarda bulunanlar çok daha fazlasını yapmak mecburiyetindedir. Kimse kınamalarla kendi vicdanını rahatlatmaya çalışmamalı.  Sayın Cumhurbaşkanının şimdi hatırlaması icap eder. Mavi Marmara’nın hesabını sormazsanız Mavi Vatanı koruyamazsınız. Kıbrıs’ın güvenliği Kudüs’ün bağımsızlığından ayrı değildir.”