İstanbul'da üniversite öğrencileri İsrail'in Refah'a saldırısını protesto etti İstanbul'da üniversite öğrencileri İsrail'in Refah'a saldırısını protesto etti

Arda Güler, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Ben bir Türk gencinin Real Madrid'de neler yapabileceğini göstermek istedim. O yüzden bu kulüpteyim.

Benim serbest kalma bedelim 17,5 milyon avroydu. Aslında 17,5 milyon avroyu veren kulüp beni direkt transfer edebilirdi ama ben ve ailem, Fenerbahçe daha fazla para kazansın diye görüşmeleri bilerek uzatma kararı aldık. Kulübe daha fazla para verin diye son ana kadar görüştük Real Madrid'le. Fenerbahçe'nin en fazla kazanabileceği senaryo oldu. Fenerbahçe'ye herhangi bir kırgınlığım olmadı. Aile içinde kırgınlık olmaz.

 Allah razı olsun milletimiz beni bağrına bastı. Sahip çıktı. Her takımdan beni sevenler var. Türk halkının bana destek olması, beni sürekli motive ediyor.

İngilizcem var. İspanyolcamı da geliştirmem gerekiyor. Bunun için dersler alıyorum.

İlk golümü atınca çok şükür o an geldi dedim. Uzun zamandır bekliyordum.

Gol sevincim tevekküle dayanıyor. Ben her şeyin Allah'tan geldiğine inanıyorum. Ben çok çalışmaya devam ettiğim sürece her şeyin inşaallah çok iyi olacağına inanıyorum. Her şeyi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Her gün çok çalışıyorum. Gerisini de Allah'a bırakıyorum.

Milli Takım maçlarında halkımız bize inanmalı. Avrupa Şampiyonası'nda inşaallah çok güzel bir turnuva izletebiliriz. Çok fazla genç ve kaliteli futbolcumuz var. Hocamızın sözlerini dinliyoruz. İnşaallah daha önce tekrarlanan başarıları yeniden başarabiliriz. Halkımız mutlu olmayı hak ediyor. Bize inansınlar o bize yeter. İnşaallah Milli Takımımıza daha çok katkıda bulunacağız.

Türkiye'yi çok özlüyorum. Annemin yemeklerini de çok özledim. Her yemeği severim. Yemek ayırt etmem. Çok şükür çok iyi bir ailem var. Beni hep çalışkan biri olarak yetiştirdiler. 

Burada Rüdiger ve Alaba'ya Türkçe öğretmeye çalışıyorum. Herkese abi diyorum. Hepsi benden büyük çünkü. Ben şimdi benden büyük adama nasıl ismiyle hitap edeyim? Abi demezsem utanırım. Onlar da bana abi diyor. Modric (38) bile bana abi diyor.

Çok çalışıp inançlı olanlar istediğini başarabilir.

Hayalim bayrağımızla Şampiyonlar Ligi Kupası'na dokunan ilk Türk olmak."

Islamist Agenda