Hamaney, Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıları eleştirdi Hamaney, Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıları eleştirdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında yaptığı “Veliyi ikna etmek için gerekirse kız okulları da açabilmeliyiz. Veli isterse çocuğunu kız okullarına gönderebilmeli, isterse erkeklerin gittiği okullara gönderebilmeli” ifadeleri, siyasette büyük yankı bulmuştu.

Karma eğitim ile ilgili açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, karma eğitimin kaldırılmasını isterken “Gençler birbirini taciz edebilir” dedi.

Yapıcıoğlu, partisinin Kızıltepe İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmanın devamında, “Eğer biz çok zeki çocuklarımızı insani değerlerle, manevi değerlerle teçhiz etmezsek, o çok zeki olanlar, kimsenin fark edemeyeceği dolandırıcılık yöntemleriyle milletin cebini boşaltabilirler ya da o çok iyi eğitim almış çocuklar, kendi anne babalarının katili durumuna gelebilirler. Okul ve sınıf içerisinde kendi akranlarına akla hayale gelmeyecek bazı davranışlar ortaya koyabilirler. Özellikle karma eğitimin devam ettiği okullarda gençler birbirini taciz edebilirler. Gençler birbirine insanın, insana yapamayacağı muameleleri yapabilirler. Bunun sorumlusu o gençler değildir. O gençleri eğitemeyen, onları o hale düşürmeye adeta teşvik eden, zorlayan eğitim sistemidir. Mutlaka bu konuda çok ciddi önlemler almak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Daily Ummah